POLIURETANO PUTOS GAMA PUR

ŠILTINIMAS

Kas yra poliuretano putos GAMA PUR?

Šiltinimas GAMA PUR putomis tampa vienu populiariausių sprendimų naujai statomų ar renovuojamų pastatų apšiltinimui. GAMA PUR poliuretano putos - tai putos, kurios išgaunamos naudojant specialią sertifikuotą GAMA PUR įrangą.

GAMA PUR poliuretano putos - tai sandarus, vienalytis, besiūlis termoizoliacinis sluoksnis . Ši vadinamoji trečios (III-ios) kartos šiltinimo technologija naudojama uždaroms ir atviroms pastatų konstrukcijoms šiltinti.

GAMA PUR poliuretano putos yra dviejų rūšių: minkštos poliuretano putos(GAMA PUR 1) ir kietos poliuretano putos (GAMA PUR 2). Jos yra elastingos, laidžios vandens garams (t. y. „kvėpuojančios“), todėl šiltinimas poliuretano putomis GAMA PUR neleidžia pastatų konstrukcijoms supūti arba supelyti. Tokia šiltinimo technologija leidžia sutaupyti labai daug brangios šilumos energijos.

Poliuretano putos GAMA PUR pranašumai:

SANDARUMAS

GAMA PUR poliuretano putos gerai prilimpa prie visų šiltinamų pastatų ar konstrukcijų paviršių ir išsiplėtusios iki 150 kartų, užpildo visas angas, kiaurymes, plyšelius, oro tarpus bei nesandarumus. Gaunama vientisa, be sandūrų, sandari medžiaga. Taip pūtimo būdu apšiltinamos įvairios paskirties statomų ir renovuojamų pastatų konstrukcijos.

ATSPARUMAS TEMPERATŪROMS

GAMA PUR poliuretano putos visiškai atsparios temperatūrai nuo – 60° C iki + 120°C ir išlaiko trumpalaikius temperatūros svyravimus nuo – 180° C iki + 180° C

DIDELĖ ŠILUMINĖ VARŽA, ŠILUMOS IR GARSO IZOLIACIJA

GAMA PUR poliuretano putos pasižymi didžiausia iš visų žinomų izoterminių medžiagų šilumos varža. GAMA PUR 1 poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas λ=0,039 W/kM, o GAMA PUR 2 putų – λ=0,029 W/kM. Kuo didesnė izoliuojamosios medžiagos šiluminė varža, tuo efektyvesnė medžiagos garso izoliacija. Tai reiškia, kad GAMA PUR poliuretano putas galima naudoti net tik šiltinimo tikslais, bet ir garso izoliacijai įrengti.

GREITAS ŠILTINIMO BŪDAS

GAMA PUR poliuretano putomis galima apšiltinti sunkiai pasiekiamus, nelygius, drėgnus, korozijos pažeistus paviršius, užpildyti įvairių storių, nelygių paviršių oro tarpus tarp sienų, lubų ir grindų. Šia medžiaga per 1 valandą galima apšiltinti daugiau kaip 150 m2 paviršiaus ar daugiau kaip 50 m2 oro tarpų. To padaryti neįmanoma šiltinant kitomis (nepoliuretaninėmis) medžiagomis.

ATSPARUMAS PARAZITAMS

GAMA PUR poliuretano putos yra atsparios parazitams (graužikams, vabzdžiams). Šiltinimas, atliktas GAMA PUR poliuretano puta – tai puiki apsauga nuo graužikų, pelėsių.

ILGAAMŽIŠKUMAS

GAMA PUR poliuretano putos yra polimeras, o polimerai yra ištisus dešimtmečius tarnaujantys produktai, kurie nepūva, nepelija, negaruoja, nesideformuoja, nekeičia savo savybių. Šiai medžiagai suteikiama 25 metų garantija!

KONSTRUKCIJŲ SUTVIRTINIMAS

GAMA PUR 2 poliuretano putos yra didesnio tankio (30 kg/m3) kietos putos, sutvirtinančios ir surišančios šiltinamas konstrukcijas. Ši savybė kelis kartus pailgina konstrukcijų tarnavimo laiką.

DEGUMAS

Su gipso kartonu poliuretano putos GAMA PUR uždarų porų atitinka B-s1, d0 degumo klasę (2006/673/EB, LR įsigaliojo 2010 m. liepos 7 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsakymu Nr. 1-200, Valstybės žinios, 2007 m. liepos 14 d. Nr.: 83 –4395). Atvirų porų GAMA PUR poliuretano putos atitinka E degumo klasę.

ATSPARUMAS KOROZIJAI

GAMA PUR poliuretano putos puikiai apsaugo metalinius paviršius nuo korozijos.

III-IOS KARTOS ŠILTINIMO TECHNOLOGIJA

Tai efektyvus šilumos taupymo sprendimas. Ši sandari III-ios kartos šiltinimo technologija naudojama įvairiose sferose: namų, įvairių pastatų statyboje (visoms įvairių pastatų konstrukcijoms šiltinti), buitinei ir pramoninei technikai (šaldytuvams, katilams, šildytuvams), autotransportui (automobilinių šaldytuvų gamybai), maisto ir chemijos pramonėje (įvairioms talpykloms izoliuoti), vamzdynų izoliacijai ir t.t.

GARANTIJA

Apšiltinus pastatus GAMA PUR poliuretano putomis, išduodamas 25 metų garantijos sertifikatas atliktų darbų kokybei ir GAMA PUR poliuretano putos ilgaamžiškumui bei sandarumui.

Naudojant šią III-ios kartos šiltinimo technologiją, pasiekiamas maksimalus šiltinimo efektyvumas, izoliacinės medžiagos sluoksnis būna nestoras. Reikėtų daugiau kaip 2 kartus storesnio sluoksnio kitų (nepoliuretaninių) termoizoliacinių medžiagų tokiai pačiai šiluminei varžai gauti, tačiau tokio lygio sandarumas, kurį užtikrina šiltinimas poliuretano putomis GAMA PUR, vis tiek nebūtų pasiektas.

Klauskite EKSPERTŲ - konsultacija NEMOKAMA!

Poliuretano putos GAMA PUR, kodėl verta rinktis ?

Šiltinant namą tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis, apšiltinimo kokybė smarkiai priklauso nuo specialisto profesionalumo

Vis dar stereotipiškai vyrauja nuomonė, kad namo šilumos izoliacijos efektyvumą lemia, apšiltinus namą plokštinėmis medžiagomis (stiklo, akmens vata ar polistireno plokštėmis), nes tokių medžiagų didelė šiluminė varža (R). Įsivaizduojama, kad kuo storesnis šių apšiltinimo medžiagų sluoksnis bus sumontuotas, tuo šiluminė varža bus didesnė. Regis, viskas labai elementaru.

Deja, iš tikrųjų viskas yra kitaip nei dauguma galvoja. Pirmiausiai, minėtų apšiltinimo medžiagų šiluminė varža ir kiti parametrai yra matuojami termoizoliacinėse laboratorijose, naudojant nedidelį vientisą, nedeformuotą medžiagos gabalą. O šiltinant sienas, lubas ir grindis vienas šiltinamosios medžiagos gabalas nesusidaro.

Montuojant tradicines izoliacines medžiagas, reikia jas sujungti, priglausti vieną prie kitos, prie profilių ir nelygių paviršių. Dėl to atsiranda daugybė sujungimo siūlių, oro tarpų, naudojamos apšiltinimo medžiagos yra perspaudžiamos arba, atvirkščiai, lieka oro tarpų. Tokiu atveju šiltinimo medžiagas sunku užkišti už metalinių profilių (todėl lieka neapšiltintų zonų), be to, klojant storą tradicinių šiltinamųjų medžiagų sluoksnį, jos deformuojasi ar / ir išlinksta. Dėl to šiluminė varža, net ir esant dideliam izoliacinės medžiagos storiui, tampa lygi 0. Šiltinimo šiuo būdu kokybė smarkiai priklauso nuo specialisto profesionalumo.

Šiltinant namą ar kitą pastatą tradicinėmis izoliuojamosiomis šiltinimo medžiagomis, naudojamos vėjo izoliacijos, difuzinės, garo izoliacijos plėvelės. Šios plėvelės turėtų garantuoti sandarumą. Vis gi dažniau pasitaiko atvejų, kai plėvelės naudojimas pastato, sienų šiltinimui būna daugiau žalingas nei naudingas.

Labai svarbu, kad plėvelė būtų sumontuota taisyklingai, laikantis jos montavimo technologijos. Plėveles reikia tinkamai sujungti (suklijuoti), nepakanka jas tik perkloti (užleisti vieną ant kitos). Reikia, kad jos nebūtų prisiglaudusios prie pastato apdailos ar stogo dangos, o jų galai – taisyklingai užsandarinti konstrukcijų galuose (karnizuose). Visa tai idealiai padaryti labai sunku. Svarbus tampa žmogiškasis faktorius, t. y. specialisto profesionalumas. Nuo atlikto darbo kokybės priklauso pastato sandarumas ir, aišku, pastato šildymo sąnaudos.

Taip pat nepakankamai atsižvelgiama į tai, kad, apšiltinus namą tradicinėmis izoliazinėmis medžiagomis ir plėvele (padarius jį sandarų), reikia įdiegti priverstinės ventiliacijos priemones (pvz., rekuperacinę sistemą). Ši sistema drėgmės perteklių (o jis visada atsiranda, jei pavyksta plėvele užsandarinti pastatą) pašalina į išorę, o kartu su drėgmės pertekliumi išeina ir dalis šilumos.

Nenaudojant rekuperacinių sistemų, dažniausiai pradeda pelyti sienos, lubos ar grindys. Retai kada naujai statomame name, nekalbant jau apie senos statybos namus, tradicinėmis izoliuojamosiomis medžiagomis pavyksta pasiekti pakankamo sandarumo. Tokiu atveju oras laisvai cirkuliuoja (keičiasi) ir nereikia papildomai investuoti lėšų į brangius priverstinės ventiliacijos įrenginius.

Sumontavus plėveles nesilaikant technologijų ar prakiurus vėjo izoliacinei ar difuzinei plėvelei, tradicinės izoliuojamosios medžiagos prisigeria drėgmės, todėl šiluminė varža iškart krenta net iki 0. Pastato konstrukcijos pradeda pelyti, pūti, rūdyti, atsiranda korozija. Pastato šildymo sąnaudos tokiu atveju išauga kelis kartus.

Atsiradusį broką ištaisyti labai sunku. Tradicines šilumos izoliuojamąsias medžiagas, plėvelę veikia papildomi veiksniai, tokie kaip oro drėgmė, slėgis, vėjas, šaltis bei karštis. Dėl šių veiksnių pastato konstrukcijos ima judėti, tarp tradicinių šiltinamųjų medžiagų ir izoliacinės plėvelės atsiranda plyšių, todėl šiluminė varža smarkiai sumažėja.

Didelė klaida šiltinti namą iš vidaus, o ne iš išorės

Labai didelė klaida šiltinti namą iš vidaus, o ne iš išorės arba užpildant oro tarpą (jei toks yra). Šiltinant pastato sienas iš vidaus, likimo valiai paliekamos išorinės sienos, t. y. apšiltinus pastato sienas iš vidaus, šiluma iš patalpų nebegali pasiekti lauko sienos, todėl esant neigiamai temperatūrai ji visiškai peršąla.

Už sumontuotos termoizoliacinės medžiagos sluoksnio kaupiasi drėgmė, dėl to pradeda pelyti tiek pastato išorinė siena, tiek termoizoliacinė medžiaga, sumažėja šiluminė varža. Vis dėlto esant vienintelei galimybei apšiltinti pastatą tik iš vidaus, rekomenduojama neviršyti maksimalaus 5 cm šilumos izoliuojamosios medžiagos sluoksnio storio (esant tokiam storiui sieną dar pasiekia šiluma).

Šilumos izoliuojamosiomis medžiagomis užpildžius sienose esantį oro tarpą arba apšiltinus sienas iš lauko pusės, jei oro tarpo nėra, vidinė sienos dalis įšyla ir pradeda akumuliuoti šilumą. Kai namas nėra pakankamai sandarus , šiltas oras iš pastato pastoviai sklinda į lauką, o likęs išretėjęs oras per visas namo nesandarias vietas į vidų traukia šaltą orą , t. y. vyksta oro konvekcija.

Galima padaryti išvadą, kad namo šiltinimui svarbiausia yra ne šiluminė varža, o šiltinimo sandarumas . Pastatų šiltinimas GAMA PUR poliuretano putomis padeda išvengti daugelio anksčiau minėtų problemų ir leidžia pasiekti didžiausio efektyvumo. GAMA PUR poliuretano putos labai mažai laidžios orui (ši savybė leidžia sulaikyti iš patalpų vidaus sklindančią šilumą). Tai elastinga vienalytė medžiaga be sujungimų ir siūlių.

Ieškote, kas galėtų kokybiškai apšildyti jūsų stogą, namą, sienas, lubas, grindis, o gal angarą? Kreipkitės į ekspetus!

Poliuretano putos GAMA PUR techniniai duomenys:

GAMA PUR 1 GAMA PUR 2
MINKŠTOS
KIETOS
Skirtos atviroms ir uždaroms konstrukcijoms šiltinti
Mechaninėms apkrovoms atsparios poliuretano putos, skirtos tik atviroms įvairios paskirties konstrukcijoms šiltinti.
Tinka įvairios paskirties pastatų sienų, grindų, lubų bei perdangų oro tarpams užpildyti, sienoms, luboms, pastogėms iš vidaus ar iš lauko pusės, vamzdynams ir talpykloms šiltinti
Tinka sienoms iš vidaus ar išorės, stogams, pastogėms (prieš uždedant apdailą), palėpėms, grindims (prieš klojant dangą ar betonuojant), vamzdynams, rezervuarams,vandens boileriams, krovininių automobilių kuzavams, laivams. Šios putos gali būti pučiamos tiesiogiai ant izoliacinės (vėjo izoliacijos, difuzinės) plėvelės.
GAMA PUR 2 putų šiluminė varža yra didesnė už GAMA PUR 1 putų šiluminę varžą, nes GAMA PUR 2 yra tankesnės.
1 m3 GAMA PUR 1 poliuretano putų pagaminti sunaudojama 14 kg skystų medžiagų
1 m3 GAMA PUR 2 poliuretano putų pagaminti yra sunaudojama 40 kg skystų medžiagų

Klauskite EKSPERTŲ - konsultacija NEMOKAMA!

Šiltinimas su GAMA PUR poliuretano putomis galerija

Šiltinimo su GAMA PUR poliuretano putomis KAINOS

Šiltinimo GAMO PUR poliuretano putomis technologija (III-ioji karta) kaina panaši į kitų II-os šiltinimo kartos technologijų kainas. Konkretaus namo ar kito statinio apšiltinimo kaina priklauso nuo jo konstrukcinių ypatybių.

Kadangi yra įvairių šiltinimo technologijų, kainas geriausia lyginti kaip pagrindą imant išlaidas pastato sandarumui pasiekti. III-ios kartos šiltinamosiomis medžiagomis jo pasiekiama beveik triskart pigiau nei šiltinant II-os kartos medžiagomis.

Žinoma, kiekvienu atveju reikia lyginti kelių medžiagų išeigą ir gaunamą šilumos sulaikymo efektą, kartu atsižvelgiant į pastato būklę.

Jeigu Jūs pageidaujate sužinoti, KIEK KAINUOJA Jūsų namo apšiltinimas GAMA PUR poliuretano putomis, skambinkite:

tel. +370689685